Poznaj naszych specjalistów


Prof. dr hab. n. med. Agnieszka SzypowskaJestem ordynatorem Oddziału Klinicznego Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz Mazowieckim Konsultantem Wojewódzkim ds. Diabetologii. Specjalizuję się w diabetologii od 20 lat. Dzięki szerokiej wiedzy z zakresu intensywnej insulinoterapii za pomocą pompy insulinowej i wielokrotnych iniekcji oraz wykorzystania systemów do ciągłego podskórnego monitorowania glikemii zyskałam uznanie wśród swoich kolegów z Polski i specjalistów z Europy. W swojej praktyce lekarskiej stawiam na innowacyjne podejście do leczenia oraz edukację pacjentów. Jestem współautorką poradnika ,,Mam Cukrzycę Typu 1. Poradnik Dla Pacjenta i Jego Rodziny", a także autorką licznych publikacji w czasopismach naukowych z całego świata.

Odział, który prowadzę, otacza opieką blisko 70 procent dzieci chorych na cukrzycę z województwa mazowieckiego. Ponadto prowadzimy działalność naukową we współpracy z najlepszymi ośrodkami z Europy. Dzięki temu nasi pacjenci mają dostęp do leczenia zgodnego z najnowszymi standardami i najświeższymi doniesieniami ze świata nauki. Wyniki pracy naszego ośrodka zostały docenione przez międzynarodową organizację SWEET, zajmującą się oceną leczenia cukrzycy typu 1 w ponad 20 krajach. Swoją wiedzą w zakresie diabetologii dzielę się prowadząc wykłady na licznych konferencjach naukowych, zarówno w Polsce jak i na świecie.
Dr n. med. Katarzyna DżygałoJestem specjalistą w dziedzinie pediatrii i diabetologii. Swoją współpracę z Odziałem Klinicznym Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Warszawie rozpoczęłam w 2009r. Od lat angażuję się w działalność naukową Oddziału, zajmując się między innymi różnymi aspektami insulinoterapii. Wyniki swoich badań prezentowałam na międzynarodowych kongresach dla diabetologów EASD i ISPAP, zostały one również opublikowane w polskich i międzynarodowych czasopismach medycznych.

Swoją wiedzą dzielę się podczas warsztatów i wykładów dla lekarzy oraz studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Od lat czynnie wspieram działania Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą.


Dr n.med. Lidia GroeleJestem specjalistą w dziedzinie pediatrii, diabetologii i endokrynologii dziecięcej.

Na co dzień zajmuję się dziećmi chorującymi na cukrzycę. Znam dobrze trudności, z jakimi borykają się moi pacjenci i ich rodziny, również te, które wynikają z braku wiedzy o chorobie w środowisku dziecka. Dlatego zaangażowałam się w szkolenia dla nauczycieli realizowane w ramach projektu ministerialnego ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Prowadzę również warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się w czasie kursów dla lekarzy specjalizujących się w pediatrii i diabetologii. Wyniki swoich badań prezentuję na międzynarodowych i krajowych konferencjach oraz publikuję w czasopismach medycznych. Dodatkowo biorę udział w badaniach naukowych oceniających skuteczność nowych możliwości terapeutycznych. Stale doskonalę i poszerzam moją wiedzę, chcąc poprawić komfort życia osób z cukrzycą.

Patroni